Dołącz ze swoją szkołą do programu edukacyjnego, którego wcześniej w Polsce nigdy nie było!

Program skierowany jest do placówek pozaszkolnych oraz szkół podstawowych prywatnych. Skierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat, które nie chcą uczęszczać na klasyczny kurs językowy, nie ma w tym kursie gramatyki, nacisk kładzie się na naukę słówek oraz kompetencje, takie jak czytanie, słuchanie oraz konwersacja.

Odtwórz wideo

Dla kogo

Jest to program pozalekcyjny, metoda nauczania języka angielskiego w sposób nieklasyczny i stereotypowy. Jest to połączenie nauki języka angielskiego, z nauką o przyrodzie (Ziemi) na przykładzie Parków Narodowych i innych instytucji w USA.

Uczniowie poznają dwa z najważniejszych parków narodowych USA (Yellowstone i Wielki Kanion), Park Stanowy Niagara Falls, Narodowy Pomnik Dinozaurów, Wielkie Równiny Ameryki, Centrum Kosmiczne im. Kennedy’ego na Florydzie, Florida Keys i Antarktydę.

Podręcznik dla ucznia, źródło niezliczonych materiałów, które pomogą im poznać naturę i wiadomości z zakresu Nauki o Ziemi.

Główna część książki zawiera historię w formie komiksu, która dostarcza zabawnych faktów na temat przyrody. Podręcznik zawiera atrakcyjne naklejki wielokrotnego użytku, które uczniowie używają w części ćwiczeniowej podręcznika.

Przewodnik dla nauczyciela zawiera opis krok po kroku, jak poprowadzić każdą lekcję. Podstawowym celem przewodnika, jest zapewnienie nauczycielom wskazówek i sugestii, tak aby mogli tworzyć udane plany lekcji, które spełnią potrzeby ich uczniów.

Przewodnik nauczyciela ułatwia prowadzenie warsztatu. Zawiera wszystkie niezbędne materiały, w tym wprowadzenie do każdej lekcji, tabelę słownictwa, ważne fakty, wskazówki dotyczące prezentacji slajdów, instrukcje dotyczące fiszek, cele i pomysły na gry karciane, sugestie dotyczące prac plastycznych oraz eksperymentów naukowych, skrypty audio, quiz i szablony. Wszystkie odpowiedzi są dostępne w książce ucznia.

Korzyści ze współpracy

Wiele firm oferujących zajęcia pozalekcyjne, ma problemy z wypełnieniem grafiku w piątki oraz soboty. W tym czasie szkoła nie zarabia. Nasz program powstał z myślą o dodatkowym zarobku przez szkoły w formie zajęć raz w tygodniu.

Członkowie klubu Explorers Club zostają wyposażeni w zestaw składający się z przewodnika metodycznego, podręcznika, gier i kart potrzebnych do przeprowadzenia zajęć.

Przed rozpoczęciem współpracy, przeprowadzone zostanie szkolenie metodyczne. Dodatkowo raz w miesiącu publikowany będzie pakiet dodatkowych zadań, pomysłów na gry i zabawy związane z tematem. 

Gra karciana “Kwartet ▸

Gra polega na kategoryzacji opartej na podobieństwach. Ilustracje przedstawiają słownictwo z programu.

“Spot it” - znajdź to ▸

Gra karciana, która skupia się na nauce słów poprzez skojarzenia. Dynamika gry skrada serca uczniów.

Fiszki ze słownictwem ▸

Gra karciana, która skupia się na słownictwie i zwiększa znajomość słów.

Gra “Memory” ▸

Gra zawiera ilustracje z książki, rzuca wyzwanie i rozwija zdolność koncentracji uczniów.

Opinie

Sean Gulley

Age 11, Colorado 

Kyala Jankowski

Age 5, California 

Zachary Gulley

Age 8, Colorado

Co otrzymują właściciele szkoły

Książka “Vicky & Patti explore the World” 

152-stronicowa książka w twardej oprawie z ośmioma rozdziałami składająca się z komiksu, części ćwiczeniowej i odpowiedzi; każdy rozdział zawiera komiks, słowniczek i sześć ćwiczeń wraz z następującymi zadaniami: dopasowanie odpowiednich nazw na grafie, dopasowywanie obrazków do ich nazw, znajdowanie różnic i podobieństw, skreślanie niepasującego słowa i zestaw pytań ze zrozumieniem „tak” bądź „nie”.

Przewodnik dla nauczyciela

Kompleksowe wsparcie dla nauczyciela prowadzącego kurs.

Sugerowane instrukcje dotyczące wykorzystania materiałów w klasie; zawiera skrypty audio, szablony i quiz.

Nauczyciel będzie czuł się pewnie z tym przewodnikiem w trakcie realizacji programu.

Prezentacje

Materiały uzupełniające, które pomagają zwizualizować i wyjaśnić informacje z książki. Wysoka rozdzielczość oraz atrakcyjne wizualizacje omawianych zagadnień i zjawisk przyrodniczych.

Nagrania dźwiękowe

Do każdego komiksu powstał audiobook w formacie MP3/WAV

Nagrania komiksu powstały przy współpracy z uczniami międzynarodowej szkoły.

Program na cały rok

Przewidywany czas trwania kursu, to 32 tygodnie, z zalecanym harmonogramem jednej 45-minutowej lekcji tygodniowo.

Paszporty z naklejkami

System nagród dla uczniów oparty na osiągnięciach z każdego rozdziału. Dzieci angażują się w zdobywanie nowych naklejek. 

Lokalizacja

Zależy nam, aby członkowie Explorers Club mogli cieszyć się dużą liczbą kursantów, dlatego kurs będzie dostępny w jednej szkole w danym rejonie.

Mapa z magicznymi drzwiami

Pomoc wprowadzająca do książki, która zwiększa ciekawość uczniów, wywołując atmosferę tajemniczości. Na koniec każdego działu uczniowie wklejają nowe drzwi do paszportu dzięki temu widzą postępy pracy i realizacji kolejnych działów tematycznych. 

Szkolenie metodyczne dla lektora

Zależy nam, aby każdy nauczyciel z placówki prowadził zajęcia w ten sam angażujący sposób. Każdy nasz nowy członek Explorers Club otrzyma wsparcie metodyczne od twórców programu.

Szkolenie dla właściciela placówki

Program daje możliwość zwiększenia dochodu placówki ze sprzedaży kursów Our World w swojej szkole.

Kurs przyciągnie dzieci, które interesują się dinozaurami, kosmosem, życiem w oceanach, wulkanami i innymi cudami Ziemi. Zdecydowanie jest to program, który nie skupia się na nauce gramatyki, tylko pobudza ciekawość dzieci i wspiera w nauce mówienia.  

Każdy właściciel otrzyma wsparcie biznesowe. Nasz zespół pomoże Ci stworzyć ofertę oraz kampanię reklamową kursów.

Pięknie ilustrowane gry

Do kursu powstały gry:

Fiszki obrazkowe – autentyczne,  kolorowe zdjęcia na poręcznych kartkach inspirujących do nauki.

Gra karciana “Spot it” -rozwijająca skupienie i wzrokowe umiejętności percepcyjne.

Gra pamięciowa “Memory – rzucająca wyzwanie i rozwijająca zdolność koncentracji uczniów.

Gra karciana “Kwartet – polegająca, na kategoryzacji opartej na podobieństwach.

Fiszki ze słownictwem – gra karciana, która skupia się na słownictwie i zwiększa znajomość słów.

Our World Explorers Club

Mapa witryny

Przydatne linki

O metodzie

×

Koszyk