Szkoła

NASZYM CELEM JEST UMIEJSCOWIENIE NAUKI JĘZYKA W KONTEKŚCIE NAUK PRZYRODNICZYCH, BY UFORMOWAĆ ŚWIADOMEGO OTACZAJĄCEJ NAS PRZYRODY, MŁODEGO CZŁOWIEKA.

O Szkole

Jesteśmy pasjonatkami nauczania języków obcych, nasi lektorzy i lektorki to wykwalifikowani nauczyciele języka angielskiego, którzy zdobywają doświadczenie, podróżując po świecie, mieszkając i ucząc w Anglii i USA. Budujemy solidne podstawy językowe, kładziemy nacisk na komunikację i wymowę. Oferujemy również usługi w zakresie tłumaczeń językowych.

UCZNIOWIE

Staramy się rozwinąć w uczennicach i uczniach zdolność logicznego myślenia, kreatywność, samodzielność, odpowiedzialność oraz umiejętność współpracy w grupie. Kładziemy szczególny nacisk na zasady savoir-vivre’u oraz obcowanie z kulturą i ekologią.

WYDAJNOŚĆ:

jesteśmy szkołą wysoce skuteczną, która nie tylko naucza języka obcego, ale szerzy wiedzę o przyrodzie, kulturze i wspiera ochronę środowiska oraz rozmaite fundacje.

PORTFOLIO USŁUG

oferujemy lekcje wysokiej jakości, z akcentem na poszerzenie wiedzy z zakresu ekologii i natury.

PARTNERZY

budujemy trwałe wartości poprzez nieustanny rozwój, szkoląc się w jednostkach z branży językowej jak i ekologicznej.

PLANETA:

jesteśmy odpowiedzialną szkołą językową, angażującą się w we wspieranie ochrony środowiska na całym globie.

KURS JĘZYKOWY

Całoroczny kurs języka angielskiego online w dopasowanej poziomem kameralnej grupie, konwersacje,​ zajęcia indywidualne z naciskiem na gramatykę, przygotowanie do certyfikatu FCE. Podręczniki “Our World” skierowane są do dzieci w wieku 5-15 lat, dają możliwość nauki języka angielskiego w zabawnej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie wprowadzani są w świat języka w sposób naturalny, podróżując wirtualnie po świecie. Podręcznik IMPACT skierowany jest do młodzieży 12-18 lat, aktywuje uczniów do poznawania języka angielskiego w rzeczywistych sytuacjach życiowych. Dostęp do platformy *myNGconnect - do materiałów edukacyjnych z National Geographic Learning.

PROGRAM AUTORSKI​

Anglojęzyczny program dla szkół językowych, szkół międzynarodowych oraz do nauczania domowego - zgłębia informacje dotycząceśrodowisk naturalnych i kosmosu. Uczniowie poznają parki narodowe USA: Yellowstone, Wielki Kanion Kolorado, Centrum Kosmiczne Kennedy'ego na Florydzie, podwodną stację badawczą na Florydzie, Antarktydę, Wielkie Równiny Prerii, wodospad Niagara i nawet przenoszą się w czasie do ery dinozaurów, zgłębiając tajniki o tych olbrzymach i otaczającym ich ekosystemie. Bohaterki znajdują zaczarowane kryształy, które przenoszą je do parków narodowych i różnych ciekawych miejsc na terenie Stanów Zjednoczonych, Antarktydy i nawet kosmosu. Ich misją jest uzupełnienie dysku ośmioma kryształami, co ma na celu uratowanie Ziemi. Dziewczynki odkrywają różne środowiska naturalne, napotykając zwierzęta, które dzięki mocy kryształów mówią ludzkim głosem i wskazują im kolejną drogę, dostarczając zabawnych faktów na temat życia i przyrody.

Reazlizujemy program National Geographic Learning:

Nauka nowego języka to nie tylko nauka innych słów określających te same rzeczy, to nowy sposób myślenia o różnych sprawach.

e-mail: sekretariat@bscentrum.pl

Podróże

WIRTUALNE PODRÓŻE PO AMERYCE

Co powiedziałbyś na to, aby móc odkryć centrum lotów kosmicznych NASA? Albo odwiedzić Park Yellowstone w USA i zobaczyć gejzery oraz niedźwiedzie grizzly? Jakby to było, gdyby można byłoby się przenieść do ery jurajskiej, aby “stanąć oko w oko” z dinozaurem w największym parku dinozaurów w USA? A gdyby tak zanurkować z rekinami i odkryć życie podwodne rafy koralowej na Florydzie?" To wszystko i wiele więcej jest możliwe dzięki naszemu programowi podróży językowych po USA. Opracowaliśmy ten specjalny program na podstawie warsztatów odbytych z parkami narodowymi w USA

PARK NARODOWY YELLOWSTONE

Najstarszy park narodowy na świecie, pordróżnicy dowiadują się jaka jest nazwa najwierniejszego gejzera świata, odkrywają tajemnice tęczowego koloru największego źródła termalnego w USA i odróżniają niedźwiedzia grizzly od niedźwiedzia czarnego. Dużo ciekawostek z zakresu geologii (gejzery, gorące źródła, wulkany), ekologii (dzikie zwierzęta – niedźwiedzie, żubry, łosie, wilki)

WIELKIE RÓWNINY PRERII

Codzienne życie w naturalnym, niecywilizowanym środowisku na preriach amerykańskich. Sposób w jaki rdzenii mieszkańcy używali futra, skóry, kości, ścięgna, a nawet pęcherze bizona, może zaskoczyć nie jednego. Podróżnicy poznają kulturę i rozumowanie rdzennych mieszkańców Ameryki.

PINGWINY ANTARKTYDY

Jakie pingwiny i inne gatunki zwierząt zamieszkują to zimne środowisko i co chroni ich przed mrozem. Który pingwin jest najmniejszym pingwinem świata? Co jedzą ssaki morskie w wodach Antarktydy? Jaki drapieżny ssak jest największym zagrożeniem dla pingwinów? Odpowiedzi nie tylko na te pytania, do odkrycia w tym dziale.

ŻYCIE PODWODNE OCEANU

Głębokie wody oceanu i strefy morskie, zwierzęta zamieszkałe na różnych oceanicznych poziomach. Jaki jest największy ssak morski na świecie? Czy rekin jest ssakiem lub rybą i co go łączy z delfinem? Czy głebokowodne ryby widzą pod wodą?

WIELKI KANION RZEKI KOLORADO

Jeden z fenomenów natury. Tutaj przybliżamy ciekawostki z zakresu geologii: proces powstawania kamienia,rodzaje skał, co to jest erozja i jaki miala wpływ na powstanie kanionu, rożnice pomiędzy kamieniem a minerałem. Również informacje o zwierzętach zamieszkujących te pustynne tereny.

PLANETY I UKŁAD SŁONECZNY

Czy przestrzeń kosmiczna może być środowiskiem, w którym znajduje się życie? czym jest Układ Słoneczny i ile jest planet? Jakie są rodzaje planet? Która misja kosmiczna NASA wysłała astronautów na Księżyc i jak zbudowana jest rakieta, która wystrzeliła statek kosmiczny w kosmos.​

EPOKA DINOZAURÓW

Dinozaury wymarły miliony lat temu i do dziś są jednym z najbardziej tajemniczych stworzeń na ziemi. Podczas tego spotkania geologicznego uczniowie poznają środowisko, które panowało w epoce gadów, rozróżniają trzy okresy mezozoiku, poznają skamieliny, rozróżnią dinozaury mięsożerne od roślinożernych, odkryją części ciała poszczególnych gadów i tajemnice prehistorycznych tytanów.

WODOSPADY NIAGARA I WIELKIE JEZIORA AMERYKI

Kim był Nikola Tesla i co go łączy z wodospadami Niagara. Ile jest wielkich jezior Ameryki i na jakie strefy się dzielą? Ciekawostki ze świata słodkowodnego o żyjących tam zwierzętach, różnice pomiędzy żabą a ropuchą oraz proces rozwoju żaby.