Cały dochód ze sprzedaży książki przekażemy na pomoc dzieciom z Ukrainy 🇺🇦

Od kwietnia do końca czerwca odbędzie się sprzedaż  powyższej książki, której dochód w wysokości 100% zasili konto Towarzystwa Przyjaciół Dzieci KRS 0000133561

Dołóż swoją cegiełkę i zamów książkę 🇺🇦

Książka “przemyca” informacje z zakresu nauki o Ziemi i o ośmiu różnych środowiskach. 

Nasza publikacja to kompendium wiedzy z zakresu nauk o Ziemi w języku angielskim. Piękne ilustracje, ciekawe komiksy oraz naklejki.

O czym jest książka

„Vicky and Patti E xplore the World” to książka, która pokazuje piękno i bogactwo przyrody, ale też informuje młodego czytelnika o istotności segregacji odpadów, uczy jak ważna jest nasza planeta i że warto o nią dbać.

Koncentruje się ona na ośmiu środowiskach naturalnych, w tym również środowisku kosmicznym. Nasze małe podróżniczki odwiedzają imponujące Parki Narodowe, takie jak Yellowstone, Wielki Kanion Kolorado i Wodospad Niagara, przemierzają wielkie równiny USA, eksplorują głębiny Oceanu Atlantyckiego i Oceanu Południowego.

Bohaterki w magiczny sposób przenoszą się też do czasów prehistorycznych, odwiedzają Przylądek Canaveral na Florydzie, skąd, podążając w ślad misji Apollo 11 dokonują lotu na księżyc. Bohaterki udają się również na tereny Wielkich Prerii Amerykańskich i tam odkrywają informacje o Indianach zamieszkujących tamte rejony. Wszystko, po, to by zdobyć wiedzę, zaprzyjaźnić się z mieszkańcami odwiedzanych miejsc i przeżyć z nimi wspaniałe przygody.

„Patti and Vicky Explore the World” to książka, która nie tylko edukuje, ale też bawi i zachęca młodych czytelników do lektury, dzięki pięknym ilustracjom, zabawnym dialogom, atrakcyjnym ćwiczeniom i niepowtarzalnej trzymającej w napięciu fabule. Wszakże nasze podróżniczki mają do wypełnienia niezwykle ważną misję. Jaką? Tego dowiedzą się czytelnicy podczas lektury. 

Pomóż nam zasilić konto Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest ogólnopolskim, pozarządowym stowarzyszeniem prowadzącym działalność pożytku publicznego na rzecz dzieci. Obecnie stowarzyszenie również pomaga dzieciom, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich rodzinnych domów z powodu sytuacji w ich ojczyźnie.

Nasze obecne działania na rzecz dzieci z Ukrainy:

  • Wszystkie dzieci obywateli Ukrainy uczęszczające do przedszkoli.

  • Zachodniopomorskiego TPD zostają zwolnione z wszelkich opłat przedszkolnych. 

  • Na Dworcu Głównym PKP prowadzimy Punkt opieki nad dzieckiem oraz Pokój dla mamy z dzieckiem. 

  • Zorganizowaliśmy akcję „Poczta od Serca. Polskie dzieci Ukrainie”. w której zachęcamy do przygotowania rysunków, laurek i listów, które następnie przekazujemy przyjeżdżającym do nas dzieciom z Ukrainy.

  • Pomogliśmy przygotować noclegownie na ul.Sowińskiego.

  • Stworzyliśmy zbiórkę pieniędzy na wyjazd humanitarny i pomoc dla rodzin z Ukrainy.

  • Wysłaliśmy na Ukrainę cztery busy z pomocą dla dzieci – lekami i środkami niezbędnymi w szpitalach.

  • Pomagamy w Centrum Pomocy „Szczecin Ukrainie” przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

  • Razem do tej pory w Punkcie pojawiło się ok. 700 dzieci.

  • W działania Punktu jest zaangażowanych 30 wolontariuszy.

Mapa witryny

Przydatne linki

O metodzie